Yeni bir araştırmanın sonuçlarına göre, affiliate pazarlama ile uğraşan profesyonellerin önemli bir kısmı, formal bir eğitimden geçmeden bu işi kendi kendilerine öğrenmişler. Bu durum, eğitim enstitülerinin, sektöre daha çok eğitimli insan gücü kazandırmak için eğitim sistemlerine affiliate pazarlamayı da acilen eklemeleri gerektiğini ortaya koyuyor.

Pazarda Eğitimsiz İnsan Çok Fazla

Kuzey İrlanda ve İngiltere’de 1000’den fazla pazarlama profesyoneli ile araştırmasını yapan Optimus Performance Marketing şirketi, katılımcılarının %47’sinin affiliate pazarlama ile ilgili olabilecek bir üniversite eğitimi aldığını ortaya çıkartmış.

Katılımcıların %53’ü, daha öncesinde böyle bir eğitimleri olmadığını ve mesleği kendi kendilerine öğrendiklerini belirtmişler. Bir çoğu kişisel bloglara affiliate pazarlama entegre ederek bilgi ve deneyim kazanmış. Katılımcıların %73’ü, bilişim ve pazarlama eğitimi içerisine affiliate pazarlamanın temellerinin daha çok dahil edilmesi gerektiğini düşünüyor.

%53’lük alaylı kitleye, nasıl kendi kendilerine affiliate pazarlama öğrendikleri sorulduğunda, ortaya şöyle bir istatistik çıkmış:

  • %42 internet üzerindeki eğitim sitelerinden
  • %28 e-kitaplar ile
  • %19 bloglar aracılığıyla
  • %8 video içerikler ile
  • %4 de basılı kitaplar aracılığı ile affiliate pazarlamayı öğrenmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here