Eticaret hayatında başarılı bir çalışma döneminiz varsa google size Chrome üzerinden de destek olmaya devam ediyor. Nasıl mı ? Chrome üzerinde bulunan eklentiler sayesinde bir çok kolaylığa ulaşmanız mümkün. İşte bu eklentiler sayesinde hızlı ve bir o kadar basit rakamları, çalışmaları yapabilirsiniz.

E-Ticaret için En İyi 5 Chrome Uygulaması

SimilarWeb – Site Traffic Sources

similarWeb-site-trafficBu eklenti sayesinde gezmekte olduğunuz web sitesini görüntülerken küçük bir tuş aracılı ile sitenin aylık trafik bilgisini, bounce oranlarını, sitede geçirilen ortalama süre gibi bilgileri kolaylıkla ölçmeniz mümkün. Rakamların doğruluğu konusunda endişeniz olacaktır ancak uygulama kendi deneyimlerimden çıkarak söylemem gerekir ki çok yaklaşık doğru seçenekleri sunuyor.


 

LightShot Ekran Alıntısı

LightShot-preview

Bir çok uygulama ve işletim sistemlerin ekran görüntüsü almak için çalışmakta olan sistemleri olsa da LightShot benim bugüne kadar gördüğüm en iyi eklenti diyebilirim. Özellikle tek tuş atama özelliği ile klavyeniz de kullanmadığınız tuşu seçebilmeniz ve hızlıca ekran görüntüsü almanız mümkün. LightShot ayrıca seçiminizi kaç px olduğundan seçiminize eklenecek bir çok paint aracına kadar özellikleri de yanında sunuyor. Ayrıca tüm dosya tiplerinde kayıt edebilir, office programlarınıza kayıt etmeden de yapıştırma özelliğini kullanabilirsiniz.


 

AdBlock – Reklamları Engelleyin

25623657

Sizde benim gibi bir çok reklamdan sıkıldıysanız bu uygulamayı kullanmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle film ve dizi sitelerinde çok işe yarıyor. Chrome’un en popüler eklentilerinden biri olan Adblock, web sitelerinde bulunan reklamları görmekten rahatsız olan kullanıcıların reklam banner’larından kurtulmasını sağlıyor. Adblock Chrome dışında Safari, Opera ve Firefox tarayıcılarında da çalışabiliyor.

Chrome Remote Desktop – Bilgisayarınıza Uzaktan Bağlanın

25623658

Chrome Remote Desktop isimli bu eklenti sayesinde yanınızda olmasa da bir başka bilgisayara erişebiliyor ve bilgisayarınızı kontrol edebiliyorsunuz. Örneğin evdeki bilgisayarınızdaki bir dosyayı iş yerinizdeki bilgisayara taşımak isterseniz bu eklentiden faydalanabilirsiniz.


Google Mail Checker

25623661

Chrome kullanıyor ve aynı zamanda Gmail hesabınızda bulunuyorsa, gelen mail’lerinizi en hızlı şekilde Chrome üzerinden kontrol edebiliyor, e-postaları böylece kaçırmamış oluyorsunuz.


 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here