Yıllardır şu saçma sapan, ne idüğü belirsiz içecekleri içen arkadaşlarıma kızıp dururum. İçmeyin şunu gözüm ya allaanızı severseniz. Günün birinde o vaad edilen kanatlar, sizi Victoria’s Secret defilesine değil, eşekler cennetine gönderecek.

Neyse canım işte, baktım dır dır etmenin sonu yok, ayrıca bir faydası da yok en iyisi alternatiflerle çıkmak diye düşündüm.

Hepinize elma sirkesi içirmeye karar verdim. Nihahahaha! Şaka yapmıyorum valla bak! Sağlık camiasında çok önemlidir bu ikili. Hiç oturup yararlarını araştırmadıysan şimdi bak derim. Denemek canını yakmaz sevgili okuyucu.

Şimdi Bilal’in bile yapabileceği cinsten bir tarif vereceğim, üstelik tadı çok hoş ve içtikten sonra bağımlısı olacaksınız.

Bu içeceği düzenli içmek için bir sürü güzel sebep olmasının dışında, beni en çok etkileyen içtikten hemen sonra insanı daha iyi hissettirmesi ve enerjisini arttırması!

Dürüst olmak gerekirse ne yazık ki uyumam gerektiğinden çok daha az uyuyabiliyorum. Kafeinleyse aram hiç yok. O yüzden çoğunlukla benim akşamüstü enerji içeceğim bu karışım oluyor.

Herkes benim gibi sirke dostu olmayabilir. Tadı ve kokusuna alışana kadar daha az miktarlarda başlayabilirsiniz. Ama iddia ediyorum bir süre sonra aş ermeye başlayacaksınız! Bende durum o seviyede!

apfelessig

Bombyx Mori Enercini

Malzemeler:

  • Tembeller için maden suyu ya da yazarın tercihi karbonatlı su
  • 1 çorba kaşığı organik elma sirkesi
  • 1 çay kaşığı miskey limonu suyu (hiç öyle uzaylı görmüş masum köylü gibi bakma artık çoğu manavda var, git al bir tane)
  • 3-5 damla şeker otu suyu (bunun hazırları her yerde satılıyor maşallah ancak işlenmiş gıdanın hiçbir türüne inanmayan yazar bunu da evde hazırlamanı tavsiye ediyor. Tohumları da, fidesi de satılıyor internette; hem çiçek bakma duygularını da tatmin etmiş olursun bebişim)
  • Buz

Tarif

  • Bardağı istediğin kadar buzla doldur
  • Sirkeyi ekle ve üzerine karbonatlı suyu ilave et
  • Misket limonu suyunu ve şeker otu suyunu da ekle ve hepsini karıştır

 

Sağlıklı günlerde içesin inşallah canım okuyucum!

Önceki İçerikHindistan Cevizli Kurabiye
Sonraki İçerikKış Mevsiminin Sevimli 10 Hali
Bombyx Mori dünyaya gözlerini 1984 yılında İstanbul’da açtı. Aslında son anda dünya gerçeklerini görüp ters dönmüştü ama doktor amcalarını ikna edemedi ve ilk yaygarasını koparttı. Çocuğumuz biraz serpilince, meclisin turuncu ceylan derisi koltuklarının rahatlığının farkına varıp Viyana Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi okudu. Ne yazık ki cephanesinde patlatacak torpili olmadığından, kendini başka rüzgarlara bıraktı ve süzülmeye devam ediyor. Daha fazlası için, Az Sonra…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here