Uzun zamandır evdeki bir çok cihazımızı 5.1 ses sistemime bağlamak için bir bluetooth kablosuz ses aktarıcı arıyordum ve sonunda evde kendim yaptım. Benim için özellikle olmazsa olmazlardan birisi kaliteli ses gitmesi ve bağlantı sorunu oluşmamasıydı.

Bluetooth kablosuz ses aktarıcı Nasıl Yapılır?

Ancak biraz arştırma yaptığımda böyle bir sistemi oluşturmak için 100 TL üzerinde bir ücret ödemek zorunda olduğumu farkettim. Tabiki daha ucuz sistemlerde vardı ancak yorumlarını okuduğumda bu cihazların performanslarının iyi olmadığını kullanıcılardan öğrendim. En iyi cihazın Logitech marka Logitech Bluetooth Adapter (980-000912) olduğuna karar verdim. Bununla birlikte Hepsiburada.com üzerindeki fiyatı ne kadar iyi gözüksede 121 TL bu cihaz için biraz yüksek gözüktü benim için. Siz tercih edebilirsiniz.

Sonra aklıma söyle bir şey yapmak geldi ve kendi kendime dedim ki bu cihazı daha ucuza yapmak mümkün değil mi ? Daha önce bir yerden hediye olarak verilen 20 TL lik bluetooth hoparlörüm vardı. Bu hoparlörün ses çıkışını 3.5 mm lik bir kablo ile değiştirirsem ve bunu da 5.1 ses sistemine bağlarsam istediğimi elde etmiş olacaktım. Evde aradım ancak bunu bulamadım. Sonra motorumda kullandığım bir ses alıcısını bununla değiştirmeye karar verdim.

bluetooth kablosuz ses aktarıcı

Ttec marka 70 TL ye alabileceğiniz (bir kaç araştırma yaparsanız web sitelerinde hediye olarakta veriliyor) TTEC Taşınabilir Bluetooth Hoparlör S532 modeline ait bluetooth ses aktarıcı yı bunun için kullanma kararı aldım. Merak edenler N11 adresi şöyle TIKLAYIN

Önce bluetooth ses aktarıcı ‘nın vidalarını açarak tamamiyle içini açtım. içeriden dışarı doğru rahatlıkla bir kablo çıkarmak mümkündü. Hemen hazırlıkları yapıp kolonlara giden kablolara ek bir kablo daha bağladım. Böylece dışarıda bağlayacağım 3.5mm lik çıkış için bir adet kablo ihtiyacımı giderebilecektim.

Evinizde Hazırlanan Bleutooth Ses Sistemi

Tüm montajlama işlemlerini yaptıktan sonra 3.5 mm çıkışını bluetooth ses aktarıcı dan 5.1 ses sistemime bağlayarak ve en önemlisi bluetooth ses aktarıcı Ttec ürününe hiç zarar vermeden dışarıda göze hoş gelecek bir çıkış sahibi oldum. Şimdi evimde rahatlıkla tüm cihazlarımı evin her yerinden ses sistemine bağlayabiliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here