Samsung Galaxy Note7 Alsam mı ?

Video yu izlemeden karar vermeyin derim.. Samsung Galaxy Note7 nin piyasaya çıktığı bugünlerde bu telefonu almak isteyenler için küçük bir sürprizimiz var. Bu yazı daha önce bir çok kez diğer modeller üzerinde okunmuş ve defalarca karşılaştırma yapılmıştır. Ancak ortada bir gerçek var ve artık bunu kabul etmemiz lazım. Hem bilgisayar, hem tablet hem de telefonlarda Apple inanılmaz bir performans sunuyor. Evet kabul ediyorum özellikleri açısından baktığınızda bir Android kadar kabiliyetli olamadığı hatta özelleştirilemediği durumlar var ancak hem güvenlik hem de performans konusunda üzerine yok diyebiliriz.

Şimdi henüz daha piyasaya çıkmamış bir 7 nesil Iphone telefonumuz var. Haliyle bunun testini Note 7 ile yapamıyoruz. Ancak 6s bir Iphone a karşı vereceği performansa bakacağımızı düşünürsek herhalde 7. nesil bir telefonun geride kalan serilerden çok daha iyi performans vermesi beklenir.

Video da birazdan izleyeceksiniz ve Iphone ile Galaxy serisi arasındaki farklı bir kez daha değerlendireceksiniz.

iPhone 6s, Samsung Galaxy Note7 Karşılaştırma

İki telefonda da aynı uygulamaların açıldığı ve iPhone 6s’in rakibine kıyasla bu uygulamaları çok daha hızlı bir şekilde açtığını söylemek mümkün. 2560×1440 piksel çözünürlüklü 5,7 inçlik ekranı bünyesinde barındıran Samsung Galaxy Note7 gücünü Snapdragon 820 işlemcisinden ve 4 GB RAM’den yer alırken iPhone 6s’te 1334×750 piksel çözünürlüklü 4,7 inç ekran, A9 işlemci ve 2 GB RAM yer alıyor. iPhone 6s, performans değerlerine bakıldığında Samsung Galaxy Note7’nin gerisinde kalsa da uygulama açılışlarında Galaxy Note7’ye baya bir fark attığını görüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here