Netflix bu sene Marvel’ın Iron Fist ‘i için ilk sezonu yayınladı. Netflix Orginal da bulunan bir çok Marvel dizisi arasında en çok izlenenler arasına girmesi düşünülen Iron Fist ( Demir Yumruk ) hikayesi ile oldukça beğeni topladı.

Iron Fist Konusu

New York’un köklü ailelerinden biri olan Rand ailesinin tek oğlu olan Dany Rand ailesi ile yaptığı uçak yolculuğunda geçirdikleri kaza sonucunda Himalayalara düşerler. Keşişlerin şans eseri orada olması sonucunda esrarengiz bir manastırda 15 yıl geçirerek farklı bir boyutta zaman geçiren Dany tekrar Dünya’ya dönerek esrarengiz bir şekilde ortaya çıkarak ailesinin mirasını geri almak ve hayatına geri dönmek için Newyork’a geri döner. Ancak Rand Holding Dany’in babasına en yakın isimler tarafından ele geçirilmiş ve Rand adının kötüye kullanıldığı EL ismi verilen ve  Iron Fist’in düşmanı olan yabancılar tarafından yönetilmeye başlanmıştır. Iron Fist doğa üstü güçleri ile amansız mücadeleye girerek bu kötülüklerin üstünden gelmeye çalışır.

Iron Fist Oyuncular

Başrollerini Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Wai Ching Ho ve Barrett Doss oynadığı Iron Fist serüvenini oldukça dikkat çekici bir kadroya sahip.

13 bölümden oluşan 1. Sezon ‘un beğenilmesini takip eden bu sürede 2. sezon’un ne zaman yayınlanacağı henüz belli değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here