Zaman Yolculuğu Nasıl Yapılır

Tüm araştırmalar bilinde geleceğe yolculuğun mümkün olduğunu ancak geçmişe yolculuğun kesinlikle yapılamayacağını söylüyor. Dünya’nın etrafın sürtünme katsayısı azaltılmış bir tren ve trenin hızınını da ışık hızına %95 oranında yakın bir hızda gidecek şekilde ayarlanması durumunda Tren içinde 1 yıl yapılacak seyahatin Dünya zamanına göre 3 yıla eşit olmasıyla Tren içinde seyir halinde olan yolcuların bu durumda 1 senede 2 yıl ileri bir zamana en basit şekilde yolculuk yapabiliyor olduklarını göstermektedir.

Ancak geçmişe yolculuk yapabilmek bu durumda mümkün gözükmemektedir. Çünkü zaman akıcı bir kavramdır ve geçmişe kesinlikle dönmez. Ancak uzay zaman eğrisinde bükülme teoremleri zamanın bükülebileceği gerçeğini bir teori ile ispatlamaya çalışmış olsada Kara Delikler de henüz kimsenin yaşayabildiği bir deneyim olmadığı için bu ispatlanamamıştır.

Bunların ötesinde zamanımızda çekilen fotoğraflar ile günümüze geldiği düşünülen zaman yolcuları bulunmaktadır. 2010 yılında kullanılmaya başlanılan kameralı cep telefonlarından tutun bir çok farklı özellikteki teknolojik cihazları görmek mümkün. Bakalım bu video da izlediklerinize şaşıracak mısınız ?

 

“Mike Tyson Maçındaki Seyirci”

Mike Tyson’ın 1995’te Nevada’da gerçekleşen boks maçından bir görüntü, komplo teorisyenlerini harekete geçirdi. Görüntüde ön sıralardan bir seyircinin karşılaşmayı günümüz akıllı telefonlarına benzer bir cihazla fotoğrafladığı görülüyor. Komplo teorisyenlerine göre bu kişi yalnızca gelecekten gelmiş bir zaman yolcusu ya da yüksek teknolojiye sahip uygarlıktan gelmiş bir uzaylı olabilirdi. Mike Tyson’ın dört yıllık aranın ardından ilk kez ringe çıktığı bu maçın tarihi bir önemi var. Bu maç tüm zamanların en çok hasılat yapan boks maçıydı. Karşılaşmanın videosu ilk olarak 2015 Eylül’de yüklendi. Bu da tartışmaların başlangıcı anlamına geliyordu. İşin doğrusu ilk kameralı cep telefonu 2000 yılında satışa sunuldu ve görüntüdekine benzer bir yanı da yoktu. Olaydan 5 yıl önce, günümüzdeki akıllı telefonlara benzeyen bir cihazın kullanımı gerçekten sıradışı bir vaziyete işaret ediyordu. İddiadan sonra görüntüdekine benzeyen cihazlar tek tek araştırıldı. Olayın çılgın bir zaman yolcusunun işi değil de, yeni bir kamera almış sıradan bir izleyici olduğu fikri ortaya atıldı. Bu dönemde epey ilginç kameralar üretilmişti. Olaydaki nesne de muhtemelen onlardan biriydi.

“70 Yıl Sonra Ortaya Çıkan Adam: Rudolph Fenz”

Fenz, 1870’li yıllarda Philadelphia’da yaşayan 29 yaşında bir Amerika vatandaşıdır. Sıradan yaşamı bir anda 1950 yılında New York’da bulunan Times Square’de belirip kendisine araba çarpması ile alt üst olmuştur. Üzerinde 19. yüzyıl kıyafetleri, cebinde 1876’dan kalan bir mektup, yine o tarihe ait 70 dolar para ve bir kartvizit ile birlikte, ölü bedeni yere yığılan bu adama çarpan kişi, onun bir anda ortaya çıktığını belirtmiştir. En ilginç tarafı ise; Rudolph Fenz’in 1876 yılında gizemli bir şekilde ortadan kaybolduğuna dair ilan vb. kanıtların olduğudur.

“Charlie Chaplin’in Zaman Yolcusu”

2010 yılında YouTube’a yüklenen ve Chaplin’in “The Circus” isimli filminin galası sırasında çekilen bir videoya yansıyan yaşlıca bir kadın, elinde cep telefonuna benzeyen bir aletle konuşuyor. 1928 yılında hangi aletin o şekilde kullanıldığı hâlen çözülemedi.

“Cep Telefonlu İşçi Kadın”

1938 yılında Massachusetts’de bir fabrikanın çalışanlarının dağılması sırasında çekilen bu görüntüde dikkatsiz bir zaman yolcusu daha kameralara yakalanmış durumda. Görüntülerde genç bir işçi kadının, cep telefonuna benzer bir cihazı kulağına dayayıp konuştuğu görülüyor.

“2256’dan Gelen Borsacı: Andrew Carlssin”

2002 yılında 800 dolarla girdiği New York Borsası vasıtası ile birkaç hafta içerisinde 350 milyon dolar kazanan bu kişi, FBI tarafından içeriden bilgi aldığı yönünde suçlamalar dâhilinde yakalanmış ve ömür boyu hapsi istenmiştir. Carlssin bu suçlamalar karşısında kendini 2256 yılından gelen bir zaman gezgini olduğunu ve borsadaki işlemleri önceden bildiğini söyleyerek aklamaya çalışmış, sonunda delil bulunamadığından 1 milyon dolar kefaletini ödeyip serbest kalmıştır. Her şeyden daha ilginç olanı Andrew Carlssin’in 2002 yılından önce yaşadığına dair hâlen hiçbir kanıt bulunamamasıdır. Şu anda da nerede olduğunun bilinmemesi, bu hikâyenin gerçek olabileceğini akıllara getiriyor.

“İç Savaşı Gören Yolcu: Andrew D. Basiago”

Proje Pegagus, Amerikan Savunma Bakanlığı’nın araştırma projelerini yürüten DARPA’nın, 70’li yıllarda Tesla’nın fikirlerinden yola çıkarak zamanda yolculuk ve teleportasyon amacı ile yürüttüğü projedir. Andrew Basiago, bu deneylerde görev alan çocuklardan biriydi. 2004 yılından itibaren sık sık anlattığı hikâyeye göre; deneyler esnasında bir anda kendini 19 Kasım 1863 yılında Gettysburg’de buluyor. Abraham Lincoln’e yakın bir yerlerde ortaya çıkan Basiago, daha sonraları kendini bu fotoğraf karesinde bulduğunu da iddia ediyor. Ayrıca iddiasına göre Barack Obama da çocukken DARPA’nın deneylerinde görev almış ve bir grup çocuk ile birlikte teleportasyon deneyi esnasında Mars’a gönderilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here