King James’i kim tanımaz ki? Cleveland Cavaliers’i takip edenler bilir, son dönem LeBron James ve takım arkadaşlarından Kevin Love hakkında dedikodular hırla gidiyor. LeBron James tarafından söylentilerin önüne geçebilmek için sonunda bir açıklama geldi ve Kevin Love’la çok ta iyi arkadaş olmamalarının, maçlarda ki performanslarını en ufak şekilde bile etkilemediğini söyledi. Niye yalan söylesin ki? Adam 30 yaşında dolar milyoneri! Hiçbirimize de bir şey kanıtlamaya ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum…

Sezon başında yapılan bir röpörtajda, Kevin, LeBron ile “kanka” olmadıklarını ima edince, olay herkesin diline düşmüştü ve Cleveland’de soyunma odasında problemler yaşandığına dair delil olarak gösterilmişti.

LeBron ne yaptı dersiniz? Çıktı ve Love’ın açıklamalarını teyit etti. Çok iyi arkadaş olmadıklarını ama zaten koca ligde sadece 3 tanecik yakın arkadaşı (Carmelo Anthony, Chris Paul, Dwyane Wade) olduğunu söyledi. Aslında bakınca LeBron’un yakın arkadaşlarının hepsinin Afro-Amerikalı, Chris Love’ın ise beyaz olması kafalarda ilk etapta ırkçılık soruları uyandırsa da yargısız infaza hep karşı olmuşumdur.

Her şey bir yana bence LeBron haklı beyler! Başarıya giden yol elbette ki iyi bir takım çalışmasından geçer. Bu gerçeği kimse yadsımıyor. Profesyonel bir bakış açısıyla, biriyle kanlı bıçaklı bile olsanız bu zaten mümkündür. LeBron’un da anlatmak istediği bu. Sırf insanların ağzı torba değil diye NBA’de herkesle sevgi pıtırcığı pozlarına girmek zorunda değil. Allah aşkına Michael Jordan ve Scottie Pippen’ı hatırlayın. Michael emekli olalı 15 seneyi rahat geçmiştir ama şimdi ki kısa pantolonlular bile ismini bilir başarılarından ötürü. Çok iyilerdi buna rağmen aralarındaki bitmeyen rekabeti asla gizlemediler.

Haklarında öyle hikayeler var ki anlatsam inanmazsınız. Zamanında Scottie’nin kadın hayranları Michael’ı kıskançlıktan deliye döndürüyormuş. Hatta Madonna bile işin içine girmiş desem! Eski Chicago Bulls yardımcı antrenörlerinden Johnny Bach’ın yalancısıyım; sözde Madonna, Scottie Los Angeles’a her geldiğinde onu jakuzili limuzinle aldırırmış (fanteziye gel!). Michael, Madonna’yı bazı konularda (evet terbiyem el vermiyor aramızda minik sabiler var) Scottie’den  daha iyi olduğuna hiiiiç inandıramamış. Düşünsene ortadaki haseti… Basketbol hakkında her şeyi bilirim mi diyorsun ahahhaa daha hiçbir şey duymadın. Bu ikisi olayı iyice abartıp, o dönem takımda erkek çocuk sahibi olan kim varsa ortaya iddia atıyorlar; hangimizin oğlunun şeyi daha büyük diye! Erkek milleti işte… Yine Scottie kazanıyor, Michael’daki kadere bak! Özetle Michael ve Scottie ikilisi, bu kadar didişmeyle bir sürü zafere imza attılarsa, LeBron ve Kevin niye yapamasın?

Çok dedikodu yaptık, de hadi gidin garii.

michael jordan scottie pippen

Önceki İçerikBB Krem? CC Krem? DD krem? EE krem? Ne ola ki bunlar?
Sonraki İçerikTırnaklarda soyulma ve kırılma problemi
Bombyx Mori dünyaya gözlerini 1984 yılında İstanbul’da açtı. Aslında son anda dünya gerçeklerini görüp ters dönmüştü ama doktor amcalarını ikna edemedi ve ilk yaygarasını koparttı. Çocuğumuz biraz serpilince, meclisin turuncu ceylan derisi koltuklarının rahatlığının farkına varıp Viyana Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi okudu. Ne yazık ki cephanesinde patlatacak torpili olmadığından, kendini başka rüzgarlara bıraktı ve süzülmeye devam ediyor. Daha fazlası için, Az Sonra…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here