Modern Fransız manikürü artık çok kolay

Modern Fransız manikürü artık çok kolay

0 97

Hızlı, kolay ve son derece alımlı, zıt alanlı (tırnağınızın bir kısmını açıkta bırakıyor) bu tırnak sanatı bugünlerde pek popüler. Üçgenler ve farklı renkler içeren modern Fransız manikürümüzü deneyin!

1. Önce zemin çalışmasını oluşturun: tırnakların çevresindeki ölü derileri dikkatle geriye doğru itin, tüm açıkta olan deri uçlarını törpüleyerek giderin ve her tırnağı asetonla silerek temizleyin.

 

1

2. Tüm tırnağa eşit olarak yayılmasını sağlayarak, bir kat şeffaf baz sürün. Sonra tasarımınız için iki veya üç renk seçin. Biz burada siyah, leylak rengi ve maviyi seçtik. Daha modern bir görünüm için göze çarpmayan renkleri tercih edin ve ışıltılı, parlak renklerden uzak durun.

 

2

3. Tırnak sanatı için süslü aletlere gerek duyacağınızı mı düşünüyorsunuz? Bir daha düşünün! Herhangi bir tırnak cilasının fırçasına bakarsanız, mükemmel darbeler yapabilmeniz için genellikle tırnağın biçimine uygun yuvarlak bir uca sahip olduğunu görürsünüz. Tırnak sanatında net hatlar ve biçimler oluşturabilmeniz için ihtiyacınız olan tek şey, fırçayı makasla boydan boya düz kesmektir. Daha sonra makası asetonla temizlemeyi unutmayın.

3

4. Tek bir renkle başlayın, biz siyahı seçtik. Bir üçgenin kenarını işaretlemek için düz kesilmiş fırçayı tırnak ucunun yanına çapraz olarak yerleştirin (üçgenin “sivri ucunun” tırnak yuvasına doğru baktığını düşünün). Üçgenin diğer ucunu da işaretleyin ve gerekiyorsa içini doldurun. Çıplak tırnakta noktalı hatlarla gösterilen şekilde, her tırnak için bir veya iki üçgen oluşturabilirsiniz.

4

5. Şimdi ikinci renginizi seçin, bizce leylak rengi. Dördüncü adım olarak, ilk rengin (siyah) üzerine aynı işlemi tekrarlayın, ancak bu kez sanki siyah bir dış hat varmış gibi görünecek şekilde, üçgenleri daha küçük yapın.

5

6. Üçüncü renk isteğe bağlıdır, ama kullanacaksanız ya siyah/leylak rengi olanın yanında başka bir üçgen boyayın ve içini doldurun ya da leylak rengi olanların üzerinde daha küçük üçgenler oluşturun. Burada orijinal oje fırçasını kullanmak yerine, son derece net hatlar çekebilmenize ve küçük ayrıntıları çizebilmenize olanak sağlayacak küçük, ince bir boya fırçası kullanın. Oluşabilecek tüm hataları temizlemek için kalem şeklindeki asetonlardan kullanın.

6

Evet, işte bitti! Basit ama çarpıcı bir zıt alanlı tırnak sanatına sahip oldunuz!

7

Güzel Kalın 😉

 

YORUM YOK

Bir Yorum Yaz..