Sihirli Orman” olarak da bilinen bu korkunç yer Veijo Rönkkönen isimli heykeltıraşın çalışmalarıyla doldurulmuş ve her yıl ziyarete gelen 20 bin ile 30 bin arasında ziyaretçinin kabuslarına konuk olmayı heyecanla bekliyor. Bu heyecanı kompozisyonların çılgınlığından rahatlıkla çıkarabiliyoruz. Mavi takım elbise giyen bıyıklı bir adamın ağaca kelepçelediği bir genci sopasıyla dövdüğü bir parktan bahsediyoruz. Etrafta bazı dini karakterleri, yoga ve olimpiyat temalı heykelleri de görmek mümkün.

finlandiya magic forest nolmus 12500 civarında heykelin yer aldığı bu sürreal parkın bahçe tasarımını da sanatçının kendisi yapmış. Parka yapılan bazı dev oyuncaklar çocukların oynaması için yapılsa da dev ahtapot ya da dev karınca çocukları daha çok parktan kaçırmak için yapılmışa benziyor.

d29aefb4-cd44-4cce-9dc6-e1b2c7d44f9f

finlandiya magic forest nolmus 6finlandiya magic forest nolmus 4finlandiya magic forest nolmus 7

finlandiya magic forest nolmus 1

finlandiya magic forest nolmus 9

finlandiya magic forest nolmus 11finlandiya magic forest nolmus 2finlandiya magic forest nolmus 5finlandiya magic forest nolmus 8finlandiya magic forest nolmus 10 Parikkala hiç şüphesiz en büyük kabus adayınız. Korku dolu saatler geçireceksiniz, uyarısını gitmek isteyen okurlarımıza şimdiden yapalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here