PES 2017 Ne Zaman Çıkacak

PES 2017 Ne Zaman Çıkacak

0 130

Video da PS4 için hazırlanmış PES 2017 videosunu izleyebilirsiniz. Gerçeğe ne kadar yakın olarak yapılmış olduğunu izlemekten keyif alacaksınız. Arda Turan'ı video da göremesekte PS4 için yapılan versiyonda oldukça iyi bir grafik ile ayrıntılı Arda Turan'ı görmek mümkün.

Konami ‘in en iyi Futbol oyunu Pro Evolution Soccer son versiyonu ile istekleri karşılayabilmiş ve her sene bu başarısını devam ettireceğini belirtmişti.

Geçtiğimiz yıl Fifa 2016 ya göre oyun içi grafikleri ve oyun dinamikleri ile dört dörtlük oyun deneyimi sunan Pes 16 takip edilen haberlerden aldığımız bilgilerdetelif hakları nedeni ile baya sekteye uğramıştı. Bir çok takımın telifini alamayan oyun Türkçe desteğini devam ettirmeye devam ettirse de ülkemizin liglerini hala barındıramıyor. Bu da haliyle oyunun Türk kullanıcılar tarafından çok destek bulmamasına da yol açıyor diyebiliriz. Gerçi oyun fiyatlarını dikkate aldığımızda 199 TL den başlayarak neredeyse 399 TL ye varan bir fiyat aralığı olduğunu düşünürsek tek nedenin Türkiye Lig lerinin olmadığını da görebiliriz.

Buna karşın tüm oyuncu kitlesini elinde tutmayı başaran oyun yapımcıları son oyunu ile büyük bir çıkış yakaladı. Genel olarak Ağustos sonunda piyasaya inmeye başlayan Fifa ve Pes bu sene ne zaman çıkacak acaba sorularını almaya başladı bile. Her iki oyununda çıkış tarihleri hakkında sosyal medyada bir çok söylenti bulunuyor.

Pes 17 Ne Zaman Çıkacak?

En büyük rakibi Fifa olan Pes genel olarak Fifa’dan 1-2 hafta önce oyununu oyuncularına sunuyor. Bu tarihte yaklaşık olarak 10 Eylül 2016 tarihine denk gelmekte. Oyunun gelişiminden biraz söz etmek gerekirse PES 2014 ve 2015 de büyük bir şekilde oyuncu kitlesi kaybetmişti ancak buna karşın önemli oranda oyununu satarak futbol oyunları diliminden payını aldı. Bu dönemde bir çok oyuncu Fifa oyunu oynamaya başladı. Son oyunu ile tekrardan kalitesini yenileyen yapım grafiklere çok önem verdiğini tekrardan gösterdi.

Genel olarak aynı fiyattan oyuncusu ile buluşan Pes 16 ilk satışına 199 TL’lik bir fiyat ile başlamıştır. Gün geçtikçe indirimler yapan Pes ekonomik yapısı ile de tercih edilen oyunlar arasında yer almakta. Tahmini olarak Pes 2017 çıkış tarihi henüz lanse edilmedi ancak söylediğim gibi 10 Eylül den önce beklememek lazım.

YORUM YOK

Bir Yorum Yaz..