Kutlansın mı, kutlanmasın mı tartışmaları süredursun, Sevgililer Günü’ne az bir zaman kaldı ve muhtemelen bir yanda tartışmalar devam ederken özellikle sosyal ağlarda bu özel günü kutlayanlara tanıklık edeceğiz.

Elbette özçekim pozlarını sosyal ağlarda paylaşan çiftlere biraz buruk, biraz da öfkeli bakan yalnızları da olacak Sevgililer Günü’nün, her sene olduğu gibi; ama üzülmenize gerek yok! Okurlarımız için derleyip tanıttığımız bu sosyal ağlar sayesinde 14 Şubat Sevgililer Günü’nü yalnız geçirmekten kurtulabilir, siz de özçekimleri ile sosyal medya hesaplarını dolduran mutlu kalabalığa dahil olabilirsiniz.

İşte 14 Şubat Sevgililer Günü’ne yalnız girmemenizi sağlayabilecek 9 adet sosyal ağ…

1. Tinder
radikal

Hem Android, hem de iOS işletim sistemine sahip akıllı telefonlarda kullanılabilen Tinder adlı uygulama, telefonların GPS yani konum belirleme özelliğini kullanarak çalışıyor. Öncelikle size yakın çevrenizde bu uygulamayı gösteren kişilerin listesini sunan Tinder’da karşınıza çıkan kişileri beğenip beğenmediğinizi seçiyorsunuz. Eğer sizin beğeni gönderdiğiniz kişiler arasında sizi beğenenler varsa uygulama sizi bilgilendiriyor ve mesajlaşmanıza imkan veriyor.

2. Coffee Meets Bagel

radikal

Yeni çiftlerin ya da çift adaylarının birbirini daha yakından tanıyıp sohbet etmek için ilk buluşmalarda genellikle kafeleri tercih ettiklerini tespit ederek geliştirilmiş olan Coffe Meets Bagel adlı uygulama sayesinde, diğer kullanıcılara kahve içmek için teklifte bulunuyorsunuz. Kahve teklifiniz kabul edilince de bir uygulamanın 40 yıl hatırı kalıyor sizde. Bu uygulamayı maalesef Türkiye’deki iOS kullanıcıları indiremiyorlar; ancak eğer bir Android cihazınız varsa Coffee Meets Bagel’i denemenizde fayda var.

3. Tastebuds

radikal

Tastebuds da bir önceki uygulamanın aksine; sadece iOS işletim sistemine sahip olan cihazlar için indirilebilir durumda şu an. Bu uygulamanın geliştirilme amacı ise çiftlerin aynı müzik zevkine sahip olmalarını sağlamak. Kısacası sizi ruhunuzun gıdasıyla besleyecek bir sevgili ile tanıştırmayı amaç ediniyor kendisine.

4. OkCupid

radikal

Tinder gibi akıllı telefonunuzun GPS özelliğini kullanan OkCupid adlı uygulama, birbirine yakın olan kullanıcıların mesajlaşarak daha da yakınlaşmalarını sağlıyor. Eğer oturduğunuz kafe ya da restoranın yakınlarında OkCupid kullanan birileri varsa derhal bir mesaj atıp yemekte size eşlik etmesi için davette bulunabiliyorsunuz mesela. Bu uygulamanın, hem iOS, hem de Android telefonlarda, Türkiye’de kullanılan en popüler çapkınlık uygulaması olarak isim yaptığını da düşünürsek düşük bir ihtimal olmadığını söyleyebiliriz.

5. Instamessage

radikal

Fotoğraf paylaşımı ve takip özellikleri ile hem iOS, hem de Android cihazlarda en çok kullanılan uygulamalardan biri olan Instagram’ın mesajlaşma platformu olan Instamessage, Instagram kullanıcılarının birbirlerine mesaj göndermesini sağlıyor. Ayrıca GPS özelliği ile karşı tarafa konumunuzu da bildiren uygulama, karşı tarafın yüklediği fotoğraflardan da sizi haberdar ediyor.

6. Banjo

radikal

Şu an için sadece Android işletim sistemine sahip cihazlarda kullanılabilen Banjo; Facebook, Twitter, Foursquare ya da Instagram gibi diğer sosyal ağ hesaplarınıza bağlanarak konumunuz üzerinden çevrenizdeki diğer kullanıcıları gösteriyor. Bunu yaparken bir de harita kullanan Banjo ile, dilerseniz bu haritayı taratarak yeni arkadaşlar edinebiliyorsunuz.

7. Skout

radikal

Kullanıcıları ilgi alanlarına göre tanıştıran Skout, sevdiğiniz uğraşlar ya da hobileriniz ile yakınlık gösteren kişilerle karşılaşmanızı sağlıyor. Skout adlı uygulamanız telefonunuzda çalışır durumda iken telefonu salladığınızda uygulama sizi birisi ile karşılaştırıyor; ama ilk 30 saniye boyunca karşınızdaki kişinin kadın mı, yoksa erkek mi olduğunu söylemiyor. Hem Android, hem de iOS işletim sistemli cihazlar ile kullanabileceğiniz bu uygulama sizi yakın zevklere sahip kişilerle tanıştırdığı için yakınlaşma ihtimalinizi artırıyor.

8. Blendr

radikal

İlgi alanlarına göre eşleşme yapan bir diğer uygulama olan Blendr, henüz çok fazla kişi tarafından bilinmiyor. Bu nedenle de içerisi biraz tenha; ancak çok yaygın olmaması da avantaj olabilir sizin için. Facebook hesabınız ile giriş yaparak kullandığınız bu uygulama da sizi ortak ilgi alanlarınız olan kişilerle karşılaştırıp 14 Şubat’ınızı yalnızlıktan kurtarmayı amaçlıyor.

9. Pure

radikal

Sadece iOS cihazla için kullanılabilir olan bir başka uygulama da Pure adındaki bu kısa ve öz uygulama. Eşleşen kullanıcılar için mesajlaşma imkanı sunmak yerine; biraz daha direkt hareket ederek ilk randevu için bir teklif gönderiyor. Karşı taraf da bu teklifi onaylarsa ilk buluşma için hazırlanmaya başlıyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here