Japon teknoloji devi Sony, 2015 yılının ilk çeyrek mali durum raporunu yayınladı.

2014 yılının son çeyreğine göre 2015 yılının ilk çeyreği Sony cephesini pek tatmin etmiş sayılmaz. Teknoloji devinin gelirlerine toplam olarak baktığımızda 571 milyon dolarlık bir gelir görünüyor. Ancak mobil sektörde şirket pek umduğunu bulamamış. Toplam kazanç verileri ise 65.5 milyar dolar civarında. Geçtiğimiz yıla oranla ilk çeyrekte %11’lik artış görünüyor. Bu başarıyı ise orta ve üst segmentte her kesime hitap eden mobil cihazlar olarak tahmin ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Sony’nin mobil sektörü beklentilerini karşılayamadığı gerekçesiyle veda etmeyi düşündüğü söylenmişti ancak şirket bir süre sonra bu iddiaları yalanlamıştı. Elbette sadece mobil sektörün değil, geçtiğimiz aylarda yaşadığı hack saldırıların da bu zarara etki ettiği düşünülüyor.

Sizce Sony mobil sektörde ilerleyen zamanlarda ne kadar başarılı olabilir?

Önceki İçerikDünyanın En Büyüleyici Mağaraları
Sonraki İçerik360° Şehir Panoramaları
Çilekeş kodcu, Teknoloji çocuğu, Yürekten rock’cı… Teknoloji ile yatıp teknoloji ile kalkan insanlardan biriyim sanıyorum. 2014 Şubat ayından bu yana Mediamarkt E-Ticaret ailesi içindeyim. Farketmez.com‘da yeni kariyerime yazar olarak yelken açmış bulunmaktayım. Gerek yurt içi gerek yurt dışı teknoloji ile alakalı gelişmeleri sıklıkla takip ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here