Üzerinde yürürken prenses olduğunuz, ince bacakların aşığı, dünyanın en şık ayakkabı modeli. Stiletto ile tanışın!

Hepinizin de bildiği üzere, stiletto giymek zor ve meşakatlidir. En güzel şeyler gibi değil mi ? En güzel duygularınız da zor ve meşakatli değil mi ? En büyük kavuşmalar, en büyük aşklar, hep Ferhatlar dağları delmemiş mi ? Ferhatlar dağları delerken, Şirinler boş mu durmuş, onlar da çekmiş acılarını. Stilettolar da böyle işte. Şirin’e sorsanız dünyanın en güzel şeyiydi Ferhat’ın aşkı. Peki acısı ? Sessizce dagları deldi hasretinden. Evet ne diyorduk, Stilettolar. Varlıkları ince ayak bileklerinin sevgilisi stilettolar. Giyerken dikkat etmeli, kombinlerken dikkat etmeli ve en çok da Tom&Jerry’deki Tom’un sadece ayakları görünen annesi gibi olmamak için bu yazıyı iki kere okumalıyız.

s2

  • Tombul Bacaklar Siz Bir Dakika Durun…

Tabii ki başlık kadar sert konuşmayacağım. Ancak verdiğim Tom’un annesi örneğine bakarsak, ayak bilekleri kalın olan yahut kalın bacaklı olanların iki değil üç kere düşünüp üçüncüde vazgeçmesi gereken bir modeldir Stiletto. Not olarak eklemek gerekir mi bilmemekle beraber ayakları da ince ve kemikli olmayanların giymemesi daha sağlıklı olacaktır.

 

s5

  • Mini Kombinler…

Tabii ki birden fazla ve farklı kombin yapılabilir, ancak en seksi olanının hangisi olduğuna kimse itiraz etmeyecek doğru mu anladım ? Mini bir etek, mini bir elbise yahut mini bir şort ve üzerine güzel ve nispeten daha kapalı tercih edilmesi gereken bir bluz ile harikalar yaratırsınız. Önerecek olsam ilk sıraya kesinlikle pileli geniş etekleri koymazdım. İlkokul çocuğu gibi ve annesinin ayakkabılarını giymiş gibi görünmek istemiyorsanız kiloş eteklerle stiletto giymekten vazgeçmelisiniz. Bunun en iyi yolu bacaklara dik mini etek ya da şortlar tercih etmektir. Bileğinize bir halhal ve yanık bir ten ile ince bilekleriniz ve hafif kaslı bacaklarınız seksi birer sütuna dönülecektir.

s7

  • Jean Kombinleri…

Dar jeanlerin hafif ayak bileğini gösteren stiletto kombinleri. Siz de çok seksisiniz. Kemikli ayak bileklerini bu kadar mükemmel gösteren bir başka şey, üzerlerinde hiç bir şey yokken göründükleri halleri olmalı. Esasen araya küçük bir sır sıkıştırayım. Platform ayakkabılar üst bacaklarınızı ve poponuzu seksi gösterir, stilettolar ise bileklerinize aşık! Ayak bilekleriniz daha fazla bakımı hakediyor kızlar. Kurumuş ya da bakımsız bir ayak bileğini aklınızdan bile geçirmeyin.

Şimdi bluz seçiminde yeterince cömert olabilirsiniz. Sadece üst kısma geçmeden önce küçük bir uyarı, büyük ya da vucuda orantısız popolar için stilettolar tam bir kötü arkadaş. Sizi çirkinleştirir. Uzak durun. Stilettolar bu konuda size çok yakınmış gibi davranıp küçük iyiliklerle sizi kandırarak aslında sevdiği erkekten uzak durmanızı sağlamaya çalışan tehlikeli femme fataleler gibidirler. Korkun. Sözümü dinleyin derim. Ve göğüs dekolteli dökümlü bir bluz, göbeginizi açsanız da pantolonunuzun içine bluzunuzu soksanız da seksiliğinize seksilik katacaktır. Devam edin…

s8

  • Son Öneri…

Kombin önerilerinden sonra sizi ivedilikle uyarmak istediğim bir konu sevgili hemcinslerim. Yürürken bir leyleğe benzememek için yapmanız gerekeni söylüyorum. Stiletto giydiğinizde asla ama asla düz ayakkabı giymişçesine önce topuklarınıza sonra ayak uçlarınıza basarak yürümeyin. Burada tam tersini uygulayacağız. Önce ön sonra arka. Bir kuğu gibi; leylek gibi değil. Parmak uçlarınıza basarak ilerlemelisiniz. Önce ön, sonra arka. Önce ön, sonra arka. Konuştuğumuz gibi yeterince farklı ve zor. Ama başardığınızda seksisiniz. Ayrıca ayakkabıyı kırmanın anlamı yok. Converse giymiyoruz. Dediğim gibi önce ön, sonra arka…

İzlenmenin keyfini çıkarın… 😉

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here