İki gündür neredeyse tüm haber sitelerinden anlamsız bir şekilde WhatsApp haberleri dolaşmaya başladı. WhatsApp yıllardır hepimizi dünya kadar para verdiğimiz SMS servislerinden kurtarmıştı. Bu şekilde bu şekilde büyümeye devam eden ve Facebook’a satılan şirket bunun karşılığında artık data paylaşımına başlama kararı alması çok normal. Ancak WhatsApp Facebook’la Telefonları İzniniz Olmadan Paylaşmayacak !

WhatsApp Facebook'la Telefonları İzniniz Olmadan Paylaşmayacak

Evet konunun burası çok önemli. Sabah kalktım WhatsApp uygulamasını açtım ve bana yeni güncellenmiş politikalarını okutan bir yazı ile karşılaştım. Altında bilgilerinizin paylaşılmasını istiyor musunuz şeklinde açık halde getirilmiş bir buton vardı. Hemen kapalı hale getirdim. Bunu yapınca butonun üzerinde bir yazı çıktı ve bana “Bilgileriniz kesinlikle Facebook ile paylaşılmayacaktır” uyarısı çıkardı.

Şimdi böyle bir politika izleyen ve sizin uçtan uca şifreleme gibi bir yasal zorunluluk ile arkadaşlarınızla mesajlaşmanızı bile korumaya çalışan bir uygulamayı karalama kampanyası olarak kullanmaya çalışan sitelere savaş açmanızı bekliyorum. Unutmayın kontör aldığınız zamanlarda SMS ücreti 1 kontör dü! Siz WhatsApp ile yıllardır ne kontör ne de başka bir ücret ödemeden hem de reklam bile görmeden tüm sevdiklerinize Mesaj, Video, Sesli görüntü ve Emojiler gönderiyorsunuz. Sevgiliniz ile yazışmalarınızda Sevgiliniz mesajı gördümü okudumu bunların hepsini takip edebiliyorsunuz =)

Son bir not daha… WhatsApp yeni güncelleme ile grup sohbetlerinde özellikle işinize yarayacak bir özellik daha getirdi. Sohbet içinde paylaştığınız bir yazıyı, videoyu ve ya sesli mesajı üzerine basılı tutarak sağa doğru çekerseniz mesajı kimler görmüş, okumuz / izlemiş / dinlemiş veya kimlere iletilmiş v.b. raporu anında alabiliyorsunuz.

Bu yazımızda WhatsApp Facebook’la Telefonları İzniniz Olmadan Paylaşmayacak konusunu öğrendiğinizi düşünüyorum. Vakit ayırıp yazıyı okuduğunuz için teşekkür ederim. Yorumlarınız olursa lütfen iletmeyi unutmayın. Sevgiler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here